Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
З 1 жовтня 2013 року в усіх судах загальної юрисдикції запроваджено послугу надсилання СМС-повідомлення учасникам процесу. Це значно економить бюджетні кошти та робочий час працівників апарату.
«Технічно суди повністю готові до обміну електронними документами, надсилання СМС-повідомлення учасникам судового процесу, а також практично в усіх судах запроваджено відеоконференцзв’язок, — саме це і є складовими системи «Електронний суд», — відзначив голова Державної судової адміністрації Руслан Кирилюк в інтерв’ю телеканалу «Інтер».
Процедура здійснення такої послуги: судові повістки про виклик до суду надсилаються учаснику процесу (кримінального провадження) у вигляді СМС-повідомлення на вказаний у заяві номер мобільного телефону.
Якщо в учасника процесу виникли обставини, що перешкоджають отриманню ним SMS-повідомлення (наприклад, вийшов з ладу телефон чи змінився номер), він зобов’язаний невідкладно повідомити про це суд.
Формування тексту, облік та надсилання здійснюється в автоматизованій системі документообігу суду. Переваги нової послуги:
економія робочого часу працівників апарату на надсилання повісток поштою;
значна економія бюджетних витрат на поштове розсилання повісток, а також заощадження коштів на папір, конверти, марки тощо. У середньому при надсиланні повістки у вигляді СМС-повідомлення її вартість зменшується приблизно у 8 разів;
оперативність в отриманні інформації про час та місце проведення судового засідання; зменшення ризику втрати інформації чи взагалі недоставлення її адресату.